Miejska Informacja Turystyczna w Ustroniu– prowadzona od 2005r., od wielu lat jest oceniana jako jedna z kilku najlepszych w woj. śląskim (o czym świadczą nadane przez Polską Organizację Turystyczną certyfikaty – 3 gwiazdki w skali 4)

Ustrońska Szkoła Narciarstwa Biegowego – prowadzi bezpłatne zajęcia dla początkujących narciarzy oraz szkolenia techniczne dla tych bardziej zaawansowanych pod okiem wykwalifikowanych trenerów. Jest to jedyne tego typu przedsięwzięcie w Beskidach.

MTB Beskidy – projekt adresowanych do osób aktywnie uprawiających kolarstwo górskie, w ramach którego organizowane są m.in. Międzynarodowe Cykle Wyścigów UPHILL MTB BESKIDY.

Międzynarodowa Wystawa Produktów Regionalnych – impreza organizowana wspólnie z Urzędem Miasta w Ustroniu, której celem jest promocja wyrobów regionalnych produktów z Polski, Czech, Słowacji i innych krajów naszego regionu.

Ustroń na Dwóch Kółkach – bezpłatne wycieczki rowerowe z przewodnikiem, organizowane wspólnie z Miastem Ustroń w okresie letnich wakacji. Uczestnicy mają okazję aby poznać Ustroń i okolicę z perspektywy „dwóch kółek”, jako idealne miejsca do uprawiania różnej aktywności sportowej.

Jedź z głową – impreza kierowana głównie do dzieci i młodzieży, organizowane wspólnie z Wojewódzkim Ośrodkiem Ruchu Drogowego, Komendą Powiatową Policji w Cieszynie i Urzędem Miasta w Ustroniu. Jej celem jest promocja bezpieczeństwa dzieci w otwartym ruchu drogowym

Sport i zdrowie – to cykl wykładów i warsztatów, które mają na celu przedstawienie w przystępny i ciekawy sposób zagadnień związanych z bezpiecznym uprawianiem sportu.

INFOTUR 2 – uczestniczyliśmy w pracach mających na celu opracowanie koncepcji programu aktywizacji działalności promocyjnej oraz systemu informacji turystycznej na obszarze polskiej części Euroregionu Śląsk Cieszyński – Těšínské Slezsko oraz nad zasadami tworzenia euroregionalnych produktów turystycznych.

Artoterapia bez granic – Stowarzyszenie było partnerem projektu „Trzynieckie dni sztuki – artoterapia bez granic” dofinansowanego z Funduszu Mikroprojektów Euroregionu Śląsk Cieszyński, w ramach którego zorganizowano polsko-czeski malarski plener w Uzdrowisku Ustroń oraz wernisaże prac w Informacji Turystycznej w Ustroniu i Uzdrowisku Ustroń.

Działalność wydawnicza – opracowaliśmy merytorycznie i wydaliśmy przewodnik rowerowy „16 wycieczek po Beskidzie Śląskim rowerem górskim z Ustronia”, opracowaliśmy i wydaliśmy dzięki pomocy KL „Czantoria” i WORD w Katowicach profesjonalną mapę rowerową z propozycjami wycieczek na rowerach MTB w okolicach Ustronia.

Zagospodarowanie terenów zielonych Ustronia – stworzyliśmy kompleksowy projekt zagospodarowania terenów zieleni w Ustroniu, rewitalizacji wybranych obiektów i terenów, utworzenia projektów infrastruktury służącej rozwojowi aktywnych form turystyki.

Zielona Linia – wspólnie Urzędem Miasta i firmą Wispol została uruchomienia regularna wakacyjna autobusowa linia miejska, która umożliwiła łatwy i szybki dojazd do wszystkich interesujących miejsc w Ustroniu specjalnie oznakowanym autobusem kursowym.

Szkolenie kadr w turystyce – opracowaliśmy założenia systemu szkolenia kadr w turystyce. Przeprowadziliśmy cykl szkoleń dla pracowników Urzędu Miasta w Ustroniu oraz dla osób reprezentujących informacje turystyczne, firmy turystyczne, sanatoria czy domy wczasowe.

Promocja miasta i regionu

Współpraca z mediami – stowarzyszenie wielokrotnie uczestniczył w przygotowaniu i nagrywaniu programów TV /TVP3, TV OX, TVS, TVN 24/ i audycji radiowych promujących Ustroń i okolice. Nawiązaliśmy współpracę z Redakcją Sportową TVP3 w zakresie promocji imprez sportowych odbywających się w Ustroniu.

Powrót na górę